RIZVANUŠA

Autor: Predrag Novković-Mihalić, 13. 6. 2011.

Ove godine Dan škole obilježen je izletima.

Stariji razredi odlučili su toga dana isprobati svoje vještine, timski rad, hrabrost i živce u adrenalinskom parku Rizvan- city.

Ovaj  Pustolovno izletnički centar  smješten je  nedaleko od grada Gospića, u malom tipično ličkom selu Rizvanuša.  Staro obiteljsko seosko gospodarstvo pretvoreno je u  mjesto s jedinstvenim atraktivnim  pustolovinama i nezaboravnim  adrenalinskim  programima koje možete doživjeti  u ovim prekrasnim predjelima Velebita.

Ni sami zapravo nismo znali što nas očekuje  iako smo bili informirani  internetskim  stranicama, ali ono što smo tamo doživjeli internet ne može dočarati!

Po dolasku, učenici su  raspoređeni  u skupine koje su, vođene svaka svojim instruktorima, svladavali  dijelove programa.  Adrenalinski park, jedan od teže savladivih, bio je prvi izazov. Bilo je i onih koji su krenuli pa odustajali, a i onih koji nisu ni krenuli, već su cijelu akciju gledali odozdo, zajedno s nama,  prestrašenim profesoricama.

Nevjerojatno visoko postavljen  poligon  na stablima  i  teško savladiv,  izazvao je divljenje, ali i strah kod učenika. Većina ga je  prošla i  zbog toga su zaslužili svaku pohvalu, jer vjerujte, izaziva jezu  čak i  kad se promatra  sa zemlje! Učenici su imali sigurne alpinističke pojaseve, kacige  i užadi, a kraj njih su čitavo vrijeme i na svakom koraku bili instruktori (inače pripadnici Gorske službe spašavanja)  tako da je sigurnost bila na maksimumu, u što smo se uvjerili nakon prvih pola sata. Valjda je u ljudskoj prirodi sumnjati u sve dok se ne uvjeri u suprotno?

Nezaboravan doživljaj  i adrenalin „do grla“  obuzeo nas je prilikom spuštanja niz Zip-line, ali ono što je učenike najviše razveselilo bio je  Paintball. Da su mogli, igrali bi ga cijeli dan, a potreba za dodatnim lopticama sigurno bi izazvala ljutnju kod nekih roditelja!

O ovome Centru moglo bi se još puno toga ispisati, ali ipak je to mjesto  koje se mora uživo doživjeti  i osjetiti.  U svakom slučaju, zadovoljni smo, nadamo se da ćemo još koji put posjetiti to ludo mjesto i nadamo se da smo bar malo uspjeli prenijeti ono što smo tamo doživjeli!

Ukupno: 191529