Autor: Predrag Novković-Mihalić, 13. 6. 2011.

Drugo polugodište  obilježeno  je školskim natjecanjima...

Dana 15. ožujka,  u našoj  školi održalo se Županijsko natjecanje iz engleskog jezika  Ličko-senjske županije.  Mnogi učenici pokazali su odlično znanje u poznavanju  jezika, a naša učenica 8. razreda Dragana Rapaić osvojila je 2.mjesto i time se plasirala na državno natjecanje!

Moram naglasiti da je konkurencija bila poprilično jaka, a testovi  zahtjevni.

Bravo za Draganu i njezinu mentoricu Vinku Mandekić!

Od ostalih natjecanja izdvojila bih ona sportska  u kojima su naši učenici osvojili visoka mjesta.

S obzirom u kakvim uvjetima vježbaju i pripremaju se, ovo su odlični rezultati i zato im ovim putem još jednom iskreno čestitamo. Pohvale i njihovom mentoru Ivanu Tekliću.

U 2.mjesecu održalo se natjecanje u stolnom tenisu pri čemu su naši učenici (i ženska i muška ekipa) osvojili 3. mjesta i za taj uspjeh dodijeljenje su im diplome koje ponosno vise na zidovima škole!

Sljedećeg mjeseca održalo se Županijsko natjecanje u odbojci  na  kojem je naša muška ekipa osvojila 1.mjesto!

13. travnja 2011.godine održalo se poluzavršno natjecanje Državnog prvenstva školskih športskih društava Republike Hrvatske u šk.godini 2010./2011.  Naši učenici osvojili su 4.mjesto i Hrvatski športski savez dodijelio im je priznanje!

17. travnja 2011.godine učenici putuju u Zagreb na Kross – Prvenstvo osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske u trčanju u prirodi. Sudjelovalo je ukupno 71 osnovna škola, a naša je osvojila 9.mjesto!  Djevojčice su zauzele 10.,a dječaci su bili malčice brži i zauzeli  7.mjesto.

Sve u svemu, jako dobri  sportaši!

Od  ostalih  zanimljivosti na sljedećim stranicama spomenut ćemo i putovanja na kraju školske godine. Bilo je putovanja i izvan naše Republike, u Gardaland.

A  sedmaši i  osmaši  počastili su  se jednodnevnom  avanturom u Pustolovno-izletnički centar Rizvan city.

I ove godine u matičnoj školi, dana 26. i 27. Svibnja, u jutarnjim satima obavljen je liječnički pregled i  upis  djece u 1.razred.

Upisano je 14-ero djece u matičnu školu i jedan đak-prvak u Vagancu.

Ukupno: 191529