Proveli smo anketu među 40 učenica naše škole u dobi od 8-13 godina

Autor: Administrator , 27. 1. 2010.

Učenice nižih razreda u omjeru 87,5% izjasnile se da vole svoju školu.

Razlozi koje navode su: učitelji, prijatelji, igra, što je dio Nacionalnog parka i što u njoj nema nasilja.

Školske aktivnosti kojima se bave su: pjevački zbor, nogomet, stolni tenis, odbojka i lutkarstvo.

U školi su im najdraži: prijatelji, dobra hrana, učitelji i učiteljice, ravnatelj, izleti, jezici, a posebice hrvatski, tjelesna kultura i simpatije.

Ne vole što je škola zbog dugotrajnog korištenja pomalo dotrajala i smetaju im pokušaji pušenja završnih razreda.

Učenice viših razreda u omjeru 79% izjasnile su se da vole svoju školu.

Razlozi zbog kojih je njihova škola bolja su: prijatelji, učenje (nove spoznaje), profesori, prijateljska radna atmosfera, bez nasilja.

U školskim aktivnostima najvećim brojem su aktivne u dramskoj i novinarskoj grupi, zatim kros, astronomija, pčelarstvo, odbojka, pjevački zbor i stolni tenis.

U školi kao najdraže izdvajaju: prijatelje, svoj razred, razrednice, profesorice i profesore, hrvatski jezik, likovnu i tjelesnu kulturu, ostale slobodne aktivnosti, izlete i veliki odmor.

Manji dio smatra da im je škola poput svih drugih.

Zaključne brojke govore da djevojčice u dobi od 8-13 godina vole svoju školu (82.5%). Rado i kvalitetno sudjeluju u svim školskim aktivnostima, no vidljivo je veći interes za "ženske" aktivnosti vezane uz hrvatski jezik (dramska, recitatorska, novinarstvo i lutkarstvo), te uz likovnu, glazbenu kulturu i sport.

Posebnost ove škole čine astronomska grupa i pčelarska zadruga kao dvije ne tako česte aktivnosti u školama RH.

Posebnost je što u razredima uče djeca različitih nacija i vjera u međusobnoj suradnji i zajedništvu. Prema starim hrvatskim vrijednostima koje se u potpunosti podudaraju s tradicijom Europe ciljano, a sukladno školskom planu i programu Ministarstva odgajamo i obrazujemo djecu u duhu demokracije.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Jasna Ilić

Napomena: redoslijed nabrajanja određen je prema postotku dobivenih odgovora.

Ukupno: 191597