OBAVIJEST RODITELJIMA UČENIKA OD 1. DO 4. RAZREDA

Autor: Administrator , 21. 5. 2020.

OBAVIJEST RODITELJIMA UČENIKA OD 1. DO 4. RAZREDA- NASTAVA U ŠKOLI OD 25.5.2020.

Poštovani roditelji učenika od 1. do 4. razreda,

Hrvatski zavod za javno zdravstvo objavio je nove:  Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije covid-19 vezano za rad predškolskih ustanova i razrednu nastavu od 1. do 4. razreda te posebne razredne odjele i rad s djecom s teškoćama koja imaju pomoćnika u nastavi .

U skladu s njima Ministarstva znanosti i obrazovanja je objavilo :Nove preporuke za organizaciju rada u razrednoj nastavi i upute za vrednovanje i ocjenjivanje od 25. svibnja 2020.

Prema Uputama HZJZ „Rad u predškolskim ustanovama i školama u sadašnjim epidemiološkim uvjetima uz poštivanje ovih uputa smatra se jednako sigurnim za djecu i zaposlenike kao i rad od kuće odnosno ostanak kod kuće, te se omogućuje uključivanje sve djece u vrtiće i škole.“

To znači, u skladu s novoobjavljenim preporukama Ministarstva znanosti i obrazovanja, da u  škole od prvog do četvrtog razreda od ponedjeljka 25. svibnja mogu krenuti sva djeca, te škola ne uzima izjave od roditelja.

Oni roditelji koji još uvijek imaju objektivne ili subjektivne razloge zbog kojih djecu ne žele poslati u školu, mogu i naknadno uključiti dijete u nastavne grupe u školi, ali u međuvremenu moraju osigurati uvjete kod kuće za nastavu na daljinu i biti u svakodnevnom kontaktu s učiteljima i stručnim suradnicima u školi.  Roditelji/skrbnici ne moraju dovoditi djecu u škole, ako ih dovode, ne ulaze u školsku zgradu osim u krajnjoj nuždi, već dolaze do ulaza pri čemu zadržavaju distancu od najmanje 1,5 metra u odnosu na druge roditelje/skrbnike i djecu.

Sukladno odluci roditelja, učenici u školu dolaze sami, organiziranim prijevozom ili u pratnji roditelja, kao što bi dolazili da nema epidemije.

Roditelji se ne okupljaju na ulazu u školsku zgradu.

Roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u školu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u školu, već se javljaju telefonom ravnatelju škole i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta.

Djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti također ne dolaze u ustanovu.

Nastava za svu djecu od 1. do 4. razreda započeti će 25.5. 2020. u 8.00 sati i trajati će 4 školska sata. O svim dodatnim informacijama biti ćete obaviješteni naknadno.

Ukupno: 191477