OBAVIJEST RODITELJIMA UČENIKA OD 1. DO 4. RAZREDA VEZANO UZ IZNIMNE MOGUĆNOSTI ZA NASTAVU OD 11. SVIBNJA 2020.

Autor: Administrator , 4. 5. 2020.

Poštovani roditelji učenika od 1. do 4. razreda,

Kao što ste već vjerojatno čuli na vijestima, HZJZ je objavilo Upute (PREUZMI DOKUMENT), a MZO je na osnovu njih objavilo Preporuke za organizaciju rada u razrednoj nastavi (PREUZMI DOKUMENT) U skladu s tim dana je mogućnost otvaranja škole za učenike od 1. do 4. razreda.

Kao što možete pročitati u UPUTAMA od HZJZ i PREPORUKAMA od MZO  epidemiološka situacija ne dozvoljava da sva djeca mogu doći u školu, već se ovdje radi samo o IZNIMNIM SITUACIJAMA .

I dalje su na snazi stroge mjere u sprječavanju širenja virusa, zaštite i što je moguće manjeg socijalnog kontakta, odnosno ostanka kod kuće. Nastava će se stoga organizirati samo u iznimnim slučajevima za djecu koja moraju ispunjavati sve uvjete prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, a to su:

1. oba roditelja djeteta su zaposlena i nemaju mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su na poslu (ovdje naglašavamo da se u našoj školi razredna nastava izvodi samo u vremenu od 8.00 do 12.00 sati)
  2. dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
  3. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
  4. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19
  5. dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade

U slučaju da dijete ispunjava sve gore navedene uvjete i roditelji žele da dolazi na nastavu u školu, oba roditelja MORAJU POTPISATI PISANU IZJAVU u kojoj pod punom materijalnom i krivičnom odgovornošću jamče da su ispunjeni svi gore navedeni uvjeti da bi dijete moglo pohađati nastavu te da će se ono u školi pridržavati svih propisanih epidemioloških mjera koje se odnose na boravak djeteta u školi. Iste te mjere su sastavni dio pisane izjave koju trebaju potpisati roditelji učenika koji žele da im dijete nastavu pohađa u školi.

EPIDEMIOLOŠKE MJERE U ŠKOLI ► http://os-plitvicka-jezera.skole.hr/dokumenti?dm_document_id=95&dm_dnl=1

IZJAVA RODITELJA ZA POTPIS ► http://os-plitvicka-jezera.skole.hr/dokumenti?dm_document_id=93&dm_dnl=1

Ovdje se radi o zaštiti djece, učitelja, djelatnika škole, ali i roditelja i svih ostalih s kojima su djeca u kontaktu i koji bi mogli biti ugroženi ako bi došlo do zaraze.

U razredu s učenicima će boraviti samo njihova učiteljica razredne nastave.

Predmeti koje učenicima predaju drugi učitelji (Engleski jezik, Vjeronauk, Glazbena kultura u 4. razredu, Njemački jezik u 4. razredu) neće se održavati u školi nego na daljinu kao i do sada.

Nastava za većinu djece koja ostaju kod kuće i dalje će se odvijati putem komunikacijskih kanala koje su uspostavile njihove učiteljice, odnosno virtualno. Ukoliko ne bude djece koja će pohađati nastavu u školi, nastava će se i dalje odvijati samo virtualno za sve.

Roditelji čije dijete ispunjava propisane uvjete i koji su se odlučili da njihovo dijete od 11. svibnja pohađa nastavu u školi dužni su potpisanu izjavu predati NAJKASNIJE DO SRIJEDE 6. SVIBNJA 2020. GODINE DO 12.00 SATI.

Potpisanu izjavu moguće je dostaviti na sljedeća dva načina:

1. Osobno donijeti isprintanu i potpisanu izjavu u tajništvo OŠ    Plitvička Jezera u vremenu od 9.00 do 13.00 sati
  2. Isprintati i potpisati izjavu te ju skenirati ili fotografirati i poslati na e-mail -  ured@os-plitvicka-jezera.skole.hr

Samo potpisane izjave koje su predane u navedenom roku smatrat će se valjanom prijavom za nastavu od 11. svibnja u školi.

« Ožujak 2024 »

Ukupno: 190647